Gala triatlonului românesc 2022

18 decembrie, 2022 / Nici un comentariu

Federația Română de Triatlon a organizat sâmbătă, 17 decembrie, Gala triatlonului românesc, unde au fost premiați cei mai bun sportivi profesioniști și amatori care au participat în sezonul 2022 la competițiile de triatlon aflate în calendarul federației. Peste 250 de participanți s-a strâns la Complexul Olimpic de la Izvorani pentru a-i aplauda pe sportivi.

Unstoppable Sport Club a luat numeroase premii, atât pentru Untoppable Kids, secția de triatlon dedicată copiilor, cât și la nivel de adulți.

Clubul nostru a ocupat locul 2 în rândul cluburilor de triaton cu cei mai mulți copii și tot locul 2 în rândul cluburilor de triatlon ai căror copii au punctat la competițiile organizate în 2022. Copiii au fost aplaudați la scenă deschisă, alături de antrenorii lor, Nicolae Ivan și Alexandru Șerban.

Unstoppable a primit aplauze și locurile fruntașe ocupate în circuitul național de triatlon sprint, olimpic sau half.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *