Unstoppable Challenge, concurs inedit între membrii clubului

06 decembrie, 2021 / Nici un comentariu

Ne dorim ca membrii Unstoppable să facă sport în mod constant și să rămână motivați, indiferent care este scopul lor, participarea la un concurs, depășirea unui record personal sau, pur și simplu, dorința de a fi sănătoși și la un nivel ridicat de fitness.

Pentru a-i impulsiona pe sportivii noștri, am creat o competiție internă inedită, alături de cei mai importanți producători de suplimente sportive din România, GoldNutrition, Isostar și High Energy, unde contorizăm lunar activitățile de înot, ciclism și alergare.

Clasamentul este alcătuit în funcție de timpul petrecut de fiecare la antrenament, astfel încât să fie luată în considerare ”hărnicia”, nu neapărat performanțele sportive.

La sfârșitul fiecărei luni tragem linie și premiem primele trei poziții de la fiecare sport în parte.

Topul lunii noiembrie

În luna noiembrie, primii trei sportivi clasați la înot sunt premiați de către Isostar România, iar cei mai dedicați cicliști sunt răsplătiți de către High Energy România. De asemenea, GoldNutrition România îi răsplătește pe alergătorii lunii noiembrie.

Unstoppable Monthly Challenge este un concurs organizat exclusiv pentru membrii cotizanți ai clubului care, printre altele, beneficiază de antrenamente personalizate de triatlon, antrenamente de înot și de alergare supravegheate și coordonate de către antrenori dedicați.

Despre GoldNutrition

Compania GoldNutrition a fost înființată în anul 2000 de către Custódio César un nutriționist experimentat, care a fost convins dintotdeauna că singura cale pentru o viață împlinită și sănătoasă este nutriția.

Cu peste 12 ani de experiență pe piața de nutriție și wellness, pasiunea și convingerea sa au fost că niciodată calitatea nu poate fi negociată, iar această idee a fost transformată în marcă.

Ca orice idee frumoasă, totul a început cu o echipă mică, într-o sală mică, iar în prezent GoldNutrition a devenit o companie solidă, cu numeroase certificări în domeniu, care a atras de partea sa sportivi olimpici, antrenori, medici, nutriționiști și influenceri.

Printre ambasadorii sportivi din România ai GoldNutrition se numără Alexandru Corneschi (alergare), BikeXpert (echipă de ciclism), Marius Ionescu (alergare), Andrei Duță (karate), Alina Vuc (lupte), Mădălina Florea (alergare), dar și colegii și antrenorii noștri, Beres Hunor și Răzvan Ene (triatlon).

GoldNutrition România are în oferta sa produse pentru anduranță, fitness, wellness, cu ajutorul cărora sportivii pot urmări obiective precum energizare, hidratare, recuperare, rezistență la efort sau recuperarea leziunilor musculare. Mai multe detalii puteți găsi pe site-ul oficial goldnutrition.ro.

Despre Isostar

Marca Isostar a fost creată în anul 1977 de medicul și cercetătorul elvețian dr. Wander, fiind prima băutură sport din Europa. Ideea sa era de a aplica principii științifice și medicale în practicarea efortului fizic.

Marca Isostar este construită în jurul conceptului de izotonicitate. Izotonic = o băutură sau un produs care are structura moleculară asemănătoare cu sângele, ceea ce conferă mai multe avantaje:

 • Rehidratare rapidă, favorizând absorbția de nutrienți
 • Asigură resursele necesare în timp util – carbohidrați pentru energie, minerale pentru înlocuirea celor pierdute în timpul efortului intens, vitamine, etc
 • Isostar este o marcă de nutriție sportivă ce are propriul consiliu de cercetători
 • Ani de cercetări și optimizare de produse bazate pe creșterea cunoștințelor științifice în domeniul medicinei sportive
 • Produse testate clinic ce atestă eficiența la îmbunătățirea performanțelor atleților din diverse sporturi, de pe toate continentele.

Despre High Energy

High Energy este un magazin online de suplimente nutritive ce se adresează sportivilor amatori și profesioniști, pasionaților de fitness și persoanelor cu un stil de viață activ. Din gama de produse se remarcă în primul rând cele pentru susținerea efortului, acestea reprezentând baza dezvoltării ulterioare a ofertei pentru a putea satisface și nevoile persoanelor care doresc să obțină un sprijin nutritiv (prin suplimentarea cu diferite produse cum ar fi: proteine, vitamine, minerale, aminoacizi, acizi grași omega, produse pentru articulații, produse pentru slăbit, superalimente, ș.a.).

Această firmă a fost înființată din dorința de a oferi suplimente nutritive de calitate superioară (produse testate și certificate la nivel internațional prin programul Informed Sport) și consultanță dedicată în materie de nutriție sportivă.

Printre producătorii comercializați se numără:

 1. Science in Sport (SiS) – este o companie lider în nutriția sportivă de anduranță care dezvoltă, produce și comercializează produse nutriționale inovatoare pentru sportivii de elită, echipele sportive profesioniste și pasionații de sport.
 2. Grenade – este cunoscut la scară largă ca fiind brandul cu cea mai rapidă creștere din lume în categoriile de performanță sportivă/ management al greutății. Grenade® se mândrește cu faptul că fiecare produs are o formulare este cât mai unică posibil, ce depășește afirmațiile de pe etichetă și  redefinește standardele de nutriție sportivă.
 3. PhD Nutrition – este una dintre cele mai importante mărci de nutriție activă din Marea Britanie, fiind un brand premium cu o reputație pentru produse inovatoare, de înaltă calitate și cu un gust delicios. Se adresează pasionaților de fitness și persoanelor cu un stil de viață activ. 
 4. VivoLife – este un brand de top din Marea Britanie ce dezvoltă produse de sănătate și fitness 100% naturale pe bază de plante, certificate vegan, în care puteți avea cu adevărat încredere, fără a avea un impact negativ asupra planetei.
 5. GLC2000 UK – producător al suplimentului pentru refacerea și susținerea articulațiilor și a cartilajelor cu cea mai puternică formulă din lume.
 6. OvoWhite – este o marcă specializată exclusiv în shake-uri de proteine ​​fără lactoză, pe bază de albuș de ou, cu o misiune clară: să creeze cele mai bune proteine ​​pe care organismul nostru le poate digera, absorbi și asimila 100%.
 7. OstroVit – este un producător de suplimente de calitate superioară din Polonia. Se remarcă printr-o gamă de produse foarte bine dezvoltată ce poate acoperi o multitudine de nevoi, atât ale sportivilor cât și a persoanelor cu un stil de viață sănătos.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *