Anatolie Paladi obține record personal la Legal Half-Marathon, 1:16:19

03 aprilie, 2023 / Nici un comentariu

Anatolie Paladi s-a clasat pe locul 5/177 de concurenți în clasamentul general de la Legal Half-Marathon, proba semimaraton, cu un timp de 1:16:19, care a însemnat pentru el și un record personal.

Competiția a avut loc la București, duminică, 26 de martie, și a fost organizată de către Asociația EOS D’ART în parteneriat cu BAROUL BUCUREȘTI și Primăria Municipiului București.

”Deși vremea a fost ușor potrivnică, cu puțină ploaie și vânt, am reușit să alerg pentru prima dată cursa de 21 km într-un ritm mai rapid, pentru că până acum am făcut-o doar in triatlon. Cu un timp de 1:16:19 pe cursă și 𝟏:𝟏𝟓:𝟐𝟎 pe distanța de semi-maraton, am reușit un Personal Best clasându-mă pe 𝐥𝐨𝐜𝐮𝐥 𝟓 𝐎𝐩𝐞𝐧 și 𝐥𝐨𝐜𝐮𝐥 𝟒 la categoria de vârstă 18-39 de ani. Am alergat puțin mai mult decât ar fi trebuit (21.4 km) pentru că traseul era foarte aglomerat și am mai făcut niște zigzag pentru a înainta, dar e mai frumos așa – când aleargă tot mai multă lume. A fost un test reușit, sunt mulțumit de rezultat. M-am convins că antrenamentele dau roade și că există loc de mai mult.”, a spus Aanatolie după cursă.

Unstoppable Sport Club este cel mai mare club de triatlon din România dedicat sportivilor amatori, cu peste 300 de membri. Misiunea Unstoppable este de a populariza triatlonul în România, în mod special în rândul sportivilor amatori.

Vrei să faci parte din clubul nostru și să te antrenezi alături de noi?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

This will close in 0 seconds