Unstoppable se extinde în Sfântu Gheorghe. Comunitatea locală va fi condusă de Daniel Attila

28 septembrie, 2020 / Nici un comentariu

Unstoppable Sport Club își extinde activitatea în capitala județului Covasna, orașul Sfântu Gheorghe, iar sportivul în jurul căruia se va forma noua comunitate va fi cunoscutul triatlonist Daniel Attilla.

Unstoppable se adresează în primul rând sportivilor amatori care practică triatlonul și a ajuns la peste 100 de membri în București. În jurul clubului s-a format o comunitate puternică de sportivi, inspirată de oameni precum Răzvan Ene, Beres Hunor, care sunt și coordonatorii antrenamentelor de alergare, dar si de catre Alex Diaconu, antrenor de triatlon.

Unstoppable este un club reprezentat în triatlon la cel mai înalt nivel, având alături sportivi de top precum Andrei Vrabii, Alex Ion, triplu campion național la triatlon olimpic.

Daniel Attilla (25 ani), care va coordona activitatea Unstoppable în Sfântu Gheorghe, a cucerit la sfârșitul lunii august cel de-al treilea titlu național de cross triathlon, la Háromszék Triathlon.

Daniel este un obișnuit al podiumurilor la competițiile de triatlon, duatlon sau alergare. A reprezentat România la cel mai înalt nivel, în cadrul competițiilor internaționale de profil. Daniel face parte în prezent din lotul național de duatlon.

”Venirea lui Daniel Attilla în familia Unstoppable este un mare câștig pentru clubul nostru, ne bazăm pe experiența lui în sport, pe voința și determinarea lui. Daniel este un sportiv de excepție, Unstoppable va forma în jurul lui în mod cert un grup puternic și unit. Îi urăm bun venit!”, a declarat Laurențiu Vlădan, președintele Unstoppable.

”Sunt deosebit de încântat de faptul că voi conduce comunitatea Unstoppable în Sfântu Gheorghe. Unstoppable s-a dovedit în ultimul an unul dintre cele mai puternice cluburi de triatlon din România. Țara noastră are nevoie de astfel de cluburi, care pun umărul la dezvoltarea comunității de triatlon, care investesc în acest sport”, a declarat Daniel Attilla.

Daniel va reprezenta Unstoppable și în calitate de sportiv, la nivelul competițiilor interne. 

Unstoppable Sport Club s-a înființat în 2019 și are ca scop popularizarea triatlonului în România, un sport olimpic spectaculos, pe care au început să-l practice din ce în ce mai mulți tineri, dar și sportivi amatori.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.