Unstoppable la Triada MTB Păltiniș – XCP

19 iulie, 2020 / Nici un comentariu

A fost o zi grea, plină de umezeală și alunecoasă pentru Laurențiu Vlădan, Alex Toma și Ilie Filip, care au reprezentat Unstoppable Sport Club la Triada MTB Păltiniș, cursa scurtă, destinată amatorilor.

Au fost în jur de 37 de km, cu o diferență de nivel de 1.300 metri, pe un teren dificil, mai ales din cauza precipitațiilor.

Traseul a fost extrem de tehnic și periculos în unele zone. A fost nevoie multă energie pentru parcurgerea lui, dar nu degeaba clubul nostru se numește Unstoppable! 🙂

Cel mai bine clasat a fost Laurențiu Vlădan, locul 60 din 103 participanți. Alex Toma, unul dintre cei mai buni triatloniști din România, s-a descurcat mai mult decât onorabil pe unul dintre cele mai dificile trasee MTB din țară, locul 79 din 103.

Ilie Filip s-a ținut tare și a trecut linia de finish pe locul 90 din 103 la nivel general și locul 21 din 24 la categoria de vârstă.