Unstoppable la Transfier 2023

04 septembrie, 2023 / Nici un comentariu

A fost o zi de neuitat pentru sportivii Unstoppable, care au participat la Transfier, cel mai greu și cel mai frumos concurs de triatlon din România.

Andrei Vrabii a obținut locul 2 în clasamentul general la proba Half, iar Razvan Ene, la 50 de ani împliniți, a trecut linia de finish pe locul 5 la general. Ambii și-au cucerit categoria de vârstă, 30-34 ani, respectiv 50-54 ani.

Au mai fost premiați la categoriile de vârstă:

  • Ionuț Petre, locul 2 categoria 25-29 ani
  • Silviu Chirilă, locul 3 categoria 30-34 ani
  • Simona Iuliana Grigore, locul 1 categoria 40-44 ani feminin
  • Laurențiu Georges Spătaru, locul 3 categoria 50-54 ani

Unstoppable a cucerit proba Olimpică

La proba Olimpică clubul nostru a dat marii câștigători, Manuel Kergoat, locul 1 în clasamentul general, și Mirela Popescu, locul 1 în clasamentul general feminin.

Manuel Kergoat
Mirela Popescu

Medaliile nu se opresc aici, Unstoppable i-a mai avut premianți pe

  • Roxana Gherghel, locul 1 categoria 40-44 feminin
  • Mădălina Leonte, locul 2 categoria 45-49 ani feminin
  • Bogdan Cotei, locul 3 categoria 45-49 ani masculin
  • Aurelian Mihail Răducanu, locul 1 categoria 55-59 ani masculin
  • Walter Hammerle, locul 2 categoria 55-59 ani masculin
  • Irina Vele, locul 2 categoria 50-54 feminin

Felicitări tuturor sportivilor Unstoppable care au trecut linia de finish la Transfier! You rock!

Să nu-l uităm pe Ștefan Ene, care la 16 ani s-a clasat pe locul 2 general la cursa KOT, urcarea pe Transfăgărășan.

Ștefan Ene, stânga

Impresii după Transfier 2023

Răzvan Ene

”Nu cred că mai are importanță locul pe care m-am clasat sau cât de greu a fost să îl termin, eu cred că important este să te bucuri de fiecare clipă și să reușești să ajungi la final cu zâmbetul pe buze, iar de această dată data am reușit 😉”.

George Călin Ionuț

”Concursul la care mi-am dorit să ajung încă de când am început triatlonul. De data aceasta, într-o zi perfectă de început de toamnă, în care m-am simțit excelent, asta și pentru că a fost organizat excelent. Mai venim și la anul, clar”.

Silviu Chirilă

”Am terminat pentru a șaptea oară (a șasea oară oficial + ediția COVID din 2020) triatlonul meu preferat, Transfier 70.3.”

Vlad Leonte

”Nu pot spune că a fost ușor, dar pot spune că a fost fantastic. Transfier este triatlonul care duce experiențele la nivel de performanță și unde urșii te fac să alergi mai tare :)”.

Mădălina Leonte

”Al doilea an consecutiv la Transfier, singurul concurs cu Urs din România, frumos, greu și la fel ca anul trecut, bine organizat. Am optat tot pentru distanța Olimpic (1,5 k înot, 40k bicicletă și 10k alergare) și am reușit să îmi îmbunătățesc timpul cu 7 minute, finalizând cursa in 3h 7′ 56″, ocupând locul 2 la categoria de vârstă și 4 la Open feminin”.

Emilian Nedelcu

”A fost prima mea participare la Transfier, concursul de triatlon despre care se spune că este cel mai greu, dar și cel mai frumos. Vreau să revin aici, mi-a intrat microbul în sânge.Atmosfera a fost extraordinară, organizarea la fel, nota 10 la toate capitolele”. Detalii complete pe Biciclistul.ro.

Irina Vele

”Transfier , un triatlon spectaculos , la care am înotat 1.500m în Vidraru, am biciclit 40km pe Transfăgărășan și am alergat 10 km până la Barajul Vidraru. M-am simțit minunat alături de colegii de la Unstoppable Sport Club, pe care îi felicit pentru rezultatele obtinute”.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *