Endurace Triathlon Beliș: încă un podium pentru clubul nostru

19 august, 2019 / Nici un comentariu

Începem să ne obișnuim cu podiumurile la concursurile de triatlon :), ceea ce ne motivează să ne ținem serioși de antrenamente.

În weekendul ce tocmai a trecut a avut loc Endurance Triathlon Beliș, unde au participat doi dintre colegii noștri: Ilie Filip și Laurențiu Vlădan.

După ce s-a clasat pe locul 2 la Fără Asfalt la Mare și pe locul 3 la Carpathian MTB Epic, Ilie Filip a dat lovitura și la Beliș, unde a obținut locul 3 la categoria de vârstă 50-59 de ani, proba de triatlon olimpic.

Ilie FIlip s-a clasat pe locul 17 la nivel general, din 84 de concurenți care au trecut linia de finish.

Laurențiu Vlădan a făcut și el o cursă bună, a fost chiar mai rapid decât Ilie Filip, trecând linia de finish pe 15 la general. La categoria de vârstă 30-39 a fost însă competiție mai strânsă, iar Larențiu s-a clasat pe locul 9 la această categorie, dar privește cu încredere spre obiectivul sale principal pentru acest sezon: Transfier.

La nivel general, cursa a fost câștigată de prietenul nostru Beres Hunor, cu care ne și antrenăm uneori la proba de bicicletă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *