Endurace Triathlon Beliș: încă un podium pentru clubul nostru

19 august, 2019 / Nici un comentariu

Începem să ne obișnuim cu podiumurile la concursurile de triatlon :), ceea ce ne motivează să ne ținem serioși de antrenamente.

În weekendul ce tocmai a trecut a avut loc Endurance Triathlon Beliș, unde au participat doi dintre colegii noștri: Ilie Filip și Laurențiu Vlădan.

După ce s-a clasat pe locul 2 la Fără Asfalt la Mare și pe locul 3 la Carpathian MTB Epic, Ilie Filip a dat lovitura și la Beliș, unde a obținut locul 3 la categoria de vârstă 50-59 de ani, proba de triatlon olimpic.

Ilie FIlip s-a clasat pe locul 17 la nivel general, din 84 de concurenți care au trecut linia de finish.

Laurențiu Vlădan a făcut și el o cursă bună, a fost chiar mai rapid decât Ilie Filip, trecând linia de finish pe 15 la general. La categoria de vârstă 30-39 a fost însă competiție mai strânsă, iar Larențiu s-a clasat pe locul 9 la această categorie, dar privește cu încredere spre obiectivul sale principal pentru acest sezon: Transfier.

La nivel general, cursa a fost câștigată de prietenul nostru Beres Hunor, cu care ne și antrenăm uneori la proba de bicicletă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.