Unstoppable la Buftea Multisport Festival 2019

25 iunie, 2019 / Nici un comentariu

Am avut parte de un weekend intens la Buftea Multisport Festival, unde ne-am simțit ca într-o mare familie!

”Eram o gașcă așa de mare, noi cei de la Unstoppable, încât am avut impresia că acest concurs a fost organizat doar pentru noi”, ne-a spus Vlad Leonte, aflat la primul său triatlon.

Suntem mândri de colegul nostru, nu doar pentru că a debutat în competițiile de triatlon, ci pentru că ne demonstrează în fiecare zi că sportul poate fi practicat chiar și în condiții speciale de sănătate.

Vlad Leonte a fost diagnosticat la 14 ani cu diabet zaharat de tipul 1 și de atunci trebuie să-și facă injecții cu insulină de trei ori pe zi și să-și monitorizeze permanent nivelul glicemiei.

Asta nu-l oprește să facă sport, ba dimportivă, petrece multe ore la antrenamente.

Are planuri mari acum, după ce a trecut peste frica de înot în ape deschise. Vrea triatloane grele :).

Am reușit să-mi gestionez nivelul glicemiei. Înainte de a intra în apă am mâncat două batoane cu cereale, pentru a-mi crește un pic nivelul glicemiei și pentru a nu risca să-mi scadă nivelul chiar în timpul probei de înot. Apoi, pe bicicletă, pe ultimii 4 km am mai luat un gel energizant și așa am continuat și la proba de alergare”, a spus Vlad Leonte.

După cum se vede, echipa Unstoppable s-a deplasat la Buftea în variantă extinsă.

NumeTimpLoc open - 221 de participanțiLoc categorie
Dragoș Munteanu1:06:49152 (Masculin 30-34 ani)
Laurențiu Vlădan1:10:16357 (Masculin 35-39 ani)
Adrian Balmeș1:13:1248 10 (Masculin 35-39 ani)
Mihai Băloiu1:13:29 5110 (Masculin 30-34 ani)
Cristian Ștefănescu1:17:41 7012 (Masculin 40-44 ani)
George Berar1:19:29 79 16 (Masculin 35-39 ani)
Ovidiu Nicoiu1:19:528212 (Masculin 30-34 ani)
Adrian Oancia1:20:288619 (Masculin 40-44 ani)
Vlad Leonte1:23:35 11321 (Masculin 35-39 ani)
Grigore Guzun1:27:5614430 (Masculin 40-44 ani)

Podium pentru copiii Untoppable

La Crosul copiilor a plouat cu medalii pentru juniorii trupei Unstoppable.

La categoria 12-14 ani (800m) Andrei Gavrila a câștigat cursa, iar Cristian Popa a terminat pe locul 3

La categoria 9-11 Daniel Popa a terminat pe locul 5 din aproximativ 20 de copii foarte competitivi.

Mulțumiri speciale organizatorilor competiției și partenerilor noștri de la Medy Sport Line, pentru suportul logistic pe care ni l-au acordat la fața locului!