Semimaratonul București ne-a adus recorduri personale

13 mai, 2019 / Nici un comentariu

Duminică am alergat la Semimaratonul București, alături de cei peste 2.300 de concurenți de la semi și cei peste 3.000 de la cursa de 10K. Este impresionant să vezi și să alergi alături de atâția oameni pe străzile Bucureștiului.

Clubul nostru i-a avut în concurs pe Laurențiu Vlădan, Ilie Filip și Adrian Oancia.

Laurențiu și Ilie au trecut împreună linia de finish și amândoi au obținut recorduri personale pentru distanța de semimaraton :).

”Ne-am simțit foarte bine, am alergat alături de pacerii de 1h40min, iar pe ultimii doi kilometri ne-am distanțat”, a spus Ilie.

”Este prima oară când alerg alături de paceri, sunt foarte mulțumit că am rămas lângă ei, m-au temperat și m-au ajutat foarte mult”, a mai spus Ilie.

Ilie Filip are de acum record personal pe distanța de semimaraton – timpul net oficial a fost 1h38min43s.

Laurențiu a obținut nu mai puțin de trei recorduri personale, la 10 km, 10 mile și semimaraton.

”Sunt foarte fericit și mulțumit cu timpul obținut la semimaraton (1h38min42s). Au trecut două săptămâni de când am participat la Ironman 70.3 Marbela, încă nu m-am recuperat complet, iar weekendul trecut am fost la o tură nebună cu bicicleta, de 100 km, cu diferență de nivel de 1.500 de metri. Mă mir că m-am recuperat atât de rapid”, ne-a spus Laurențiu.

Cel de-al treilea mușchetar, Adrian Oancia, a făcut o cursă bună și a reușit să alerge semimaratonul sub două ore.