Bilanț Unstoppable la H3RO Mamaia: 30 participanți, 2 titluri câștigate, 17 medalii

09 octombrie, 2020 / Nici un comentariu

Unstoppable Sport Club a obținut rezultate remarcabile la cel mai mare concurs de triatlon șosea din România, H3RO Mamaia, unde a obținut două titluri în clasamentul general (Olimpic și Half) și nu mai puțin de 17 medalii câștigate în clasamentele generale și cele destinate categoriilor de vârstă.

Unstoppable a participat la H3RO Mamaia 2020 cu 30 de sportivi, doi la proba Sprint, 19 la proba Olimpic și nouă la proba Half.

Cum s-au împărțit medaliile:

SPRINT

• Călin Georgian Ionuț, locul 2 la categoria de vârstă 35-39 de ani și locul 15 în clasamentul general, la primul său triatlon.

OLIMPIC

Daniel Attila (mijloc), Manuel Kergoat (stânga), Radu Oțelea (dreapta). Foto: Constantin Olaru
  • Daniel Attila a obținut locul 1 în clasamentul general și locul 1 la categoria de vârstă. Performanța lui Daniel este cu atât mai notabilă cu cât în 2020 a reușit să cucerească pentru a patra oară la rând locul 1 la triatlonul olimpic de la Mamaia.
  • Manuel Kergoat, locul 2 în clasamentul general și locul 1 la categoria de vârstă 35-39 de ani. Manuel a fost surpriza concursului, pentru că s-a aflat la primul său triatlon.
  • Alexandru Pârvănescu, locul 2 la categoria de vârstă 40-44 ani.
  • Danes Ionescu, locul 3 categoria de vârstă 40-44 ani.
  • Aurelian Răducanu, locul 3 categoria de vârstă 50-54 ani.
  • Iulia Florea, locul 2 categoria de vârstă 30-34 ani.
  • Ioana Iorgulescu, locul 2 categoria de vârstă 50-54 ani.
  • Mirela Popescu, locul 1 categoria de vârstă 50-54 ani.

HALF

Alex Ion (mijloc), Beres Hunor (stanga), Alex Toma (dreapta). Foto: Radu Cristi
  • Alex Ion a obținut locul 1 în clasamentul general, devenind astfel campion național la Half, după ce, tot în acest an, a devenit campion național și la triatlon olimpic.
  • Beres Hunor, locul 3 în clasamentul general.
  • Răzvan  Ene, locul 1 categoria de vârstă 45-49 ani.
  • Beatrice Ologeanu, locul 2 la open, locul 1 la categoria de vârstă 30-34 ani.

Performanțele sportivilor Unstoppable care au urcat pe una dintre treptele podiumului la H3RO Mamaia 2020 au fost completate de prestațiile excelente ale celorlalți colegi, care au reușit să se claseze în top 10.

Avem cinci sportivi în top 10 în clasamentele generale și nu mai puțin de 20 de sportivi în top 10 în clasamentele categoriilor de vârstă.

Rezultate complete Unstoppable la H3RO Mamaia 2020

Sprint

1. Călin Georgian  Ionuț, locul 15 general Sprint, locul 2 categoria de vârstă 35-39
  2. Ovidiu Stăneci, locul 71 general, locul 9 categoria de vârstă 35-39 ani

Olimpic

1. Daniel Attilla, locul 1 general
  2. Manuel Kergoat, locul 2 general, locul 1 categoria de vârstă 35-39
  3. Alexandru Pârvănescu, locul 13 general, locul 2 categoria de vârstă 40-44 ani
  4. Danes Ionescu, locul 14 general, locul 3 categoria de vârstă 40-44 ani
  5. Aurelian Răducanu, locul 31 general, locul 3 categoria de vârstă 50-54 ani
  6. Marius Pandeache, locul 35 general, locul  4 categoria de vârstă 45-49 ani
  7. Iulia Florea, locul 3 general, locul 2 categoria de vârstă 30-34 ani
  8. Cristian Ștefănescu, locul 49 general, locul 16 categoria de vârstă 40-44 ani
  9. Vasile Valentin, locul  69 general, locul 11 categoria de vârstă 35-39 ani
  10. Vlad Leonte, locul 66 general, locul 19 categoria de vârstă 40-44 ani
  11. Horațiu Popescu, locul  70 general, locul 12 categoria de vârstă 35-39 ani
  12. Cătălin Iordache, locul 71 general, locul 20 categoria de vârstă 40-44 ani
  13. Manuel Băjescu, locul 82 general, locul 10 categoria de vârstă 50-54 ani
  14. Eduard Seserman, locul  83 general, locul 15 categoria de vârstă 35-39 ani
  15. Ioana Iorgulescu, locul 13 general, locul 2 categoria de vârstă 50-54 ani
  16. Adrian  Oancia, locul 89 general, locul 26 categoria de vârstă 40-44 ani